REKLAMACJE ORAZ ZWROTY

___

W przypadku otrzymania wadliwego produktu prosimy o przesłanie informacji na adres e-mail: abz@e-abz.pl . Aby reklamacja została rozpatrzona, towar musi zostać odesłany w stanie nieuszkodzonym dowolnym środkiem transportu wraz z wypełnionym drukiem reklamacyjnym. Przedmiot nie może nosić śladów próby samodzielnej naprawy!

Darmowe zwroty kliknij tutaj.

Pobierz:

Wzór reklamacyjny: wniosek_reklamacyjny.pdf

Wór odstąpienia od umowy: odstapienie od umowy.pdf

Odstąpienie od umowy

Prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość

 1. Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.
  Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy.
  Darmowy zwrot za pośrednictwem Paczkomatu InPost i Poczty Polskiej sprawdź szczegóły »
 2. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować Sklep o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia np. pismo wysłane pocztą wraz ze zwracanym towarem na adres ABZ Sklepy Internetowe, ul. Swobodna 11, 41-200 Sosnowiec lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail: abz@e-abz.pl
 3. Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.
 4. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

 

Skutki odstąpienia od umowy

 1. W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy.
  Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.
  Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy.
 2. Proszę odesłać lub przekazać nam zawracany towar w miarę możliwości wraz z kopią dowodu zakupu (np. paragon, faktura VAT) na adres: ABZ Sklepy Internetowe, ul. Swobodna 11, 41-200 Sosnowiec, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni.
 3. Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.
 4. Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.
 5. W przypadku odstąpienia od umowy, do którego dołączony był gratis promocyjny, Klient zobowiązany jest zwrócić także przedmiotowy gratis. W przypadku odmowy zwrotu gratisu, Sklep zwróci Klientowi cenę zwróconych lub zareklamowanych produktów, pomniejszoną o wartość gratisu – zgodnie z ceną gratisu.